Fitnessi elustiili ilu ja valu
Ja tõesti – tervislik toitumine, oma keha eest hoolitsemine, regulaarne treening, enesedistsipliin, vaimse tugevuse kasvatamine – see kõik on väga toetav osa inimese teekonnast.
Kui ainult turundusest ja müügist piisa
Sa võid teha kõik "õigesti" – sul on ilus koduleht, selge teenus, sotsiaalmeedia jookseb ja sõnum tundub paigas.
Aga kliendid ei tule.
Ja siis hakkad mõtlema, mida veel saaks paremini. Rohkem reklaami? Uus pakkumine?
Aga võib-olla on probleem palju sügavamal.
Kuidas taastada motivatsioon?
Jagan oma kogemust läbi jõutreenigute.
Võistlussportlasena ja personaaltreenerina elasin sõna otseses mõttes trennisaalis. 6 jõutrenni nädalas, pluss kardiotrennid enne võistlushooaega. Treenisin kuni piirini – kus see ei olnud enam nauditav ega tervislik.
Võistlemisest on möödas nüüdseks kuus aastat. Tagasi vaadates on olnud huvitav näha, mis on toimunud minu treeningutega.
Äri-terapeut?
Olen süsteemne terapeut ja kasutan oma töös pere- ja ärikonstellatsiooni meetodit. Minu jaoks tähendab see seoste, skeemide ja dünaamikate nähtavaks tegemist – ükskõik, kas me räägime paarisuhtest või tööst.
Naljaga pooleks olen vahel öelnud, et mul ei ole vahet, kas inimene räägib mulle oma suhteprobleemidest või tööalastest väljakutsetest – tihti tuvastan mustrid, mis on pärit lapsepõlvest, peresüsteemist või varasematest elukogemustest.
Sportlase identiteet. Kui sportlase roll hajub - kes ma siis olen?
See, mida sa kohe lugema hakkad, ei ole ainult analüüs või nõuanne – see on olnud ka minu enda teekond. Kirjutan seda hetkel, mil lõpeb järjekordne võistlushooaeg fitnessisportlastel. Iga hooaja lõpp paneb mind taas mõtlema sellele, kui palju on sportlase identiteedis kihte, vastuolusid ja küsimusi. Ja kuidas selle kõigega emotsionaalselt ja ka füüsiliselt toime tulla. See tekst on sündinud nii isiklikest kogemustest, õpingutest kui ka töödest klientidega.