Kommenteeri

Osalemine konstellatsiooni töötoas


Mis see on ja mida see annab?

Konstellatasioon on ise üks imeline psühhoteraapia meetod, mida enamasti kasutatakse grupis, aga mida saab edukalt kasutada ka individuaalses teraapias. Konstellatsiooniõhtul teen mina tavaliselt kolm konstellatsiooni tööd. See tähendab, et kolm klienti saavad broneerida endale tööks aja.
Töö hind on kallim ja töö kestab umbes 1-1,5h. Koos väikeste pausidega kestab kogu töötuba tavaliselt umbes 4-5 tundi ja vahest kauemgi.
Konstellatsiooni töös on seega klient ja esindajad ja/või vaatlejad.

On hästi loomulik esmalt see hirm, et kuidas ma oma mure teiste eest jagan ja lahendan. Kes on korra käinud, siis teavad, et saadav kasu on sada korda suurem sellest hirmust. Aga millest siis hirm tuleb? Arvatakse, et teised vaatavad ja hindavad. Aga tegelikkuses see nii ei ole. Ükskõik kelle lugu või mis lugu, siis tegelikkuses iga kohal viibiv inimene suhestub selle looga ja leiab enda elust sarnasusi. Kes suhestub kliendi endaga, kes mõne esindajaga, kes vähem, kes rohkem. Ehk siis läbi teiste lugude me näeme ka iseennast ja iseenda lugusid ning läbi selle saab igaüks oma taipamise. See ei ole juhus, et me satume just sellesse töösse esindama ja just sellesse esindusse. Vahest mõne probleemi juures piisabki sellest, kui käime ja esindame mõnel konstellatsiooniõhtul ja juba toimub tervenemine ja saabub sisemine taipamine ja rahu.

Mis puudutab veel Sinu või mõne teise lugu, siis Konstellatsiooniõhtul kehtib privaatsuse reegel. Kõik, mida jagame seal ruumis ja sellel ajal, see jääb sinna ja igaüks võtab sealt kaasa vaid selle, mis teda puudutas. Käsitleme kõiki ja kõike austusega. Üldine soovitus on, et klient ka ei jaga oma lugu, vaid jätab selle vähemalt esialgu enda sisse integreeruma.

Kes ei ole kogenud, siis soovitan soojalt. Oled südamest oodatud Konstellatsiooni töötubadesse.
https://maripukk.ee/konstellatsioon

Lisa kommentaar

Email again: