Kommenteeri

Kas sina usud imedesse?

Tahaksin arutleda teemal ime ja uurida, kui palju meil tegelikult on uskumusi seoses imedega ning miks mõned meist ei usu nende olemasolu.
Ime võib olla midagi, mida me peame hämmastavaks, salapäraseks või isegi üleloomulikuks. Mõned inimesed usuvad, et imed juhtuvad meie elus sageli, olles märgiks kõrgemast jõust või saatusest. Usk imedesse võib pakkuda lohutust, lootust ja usaldust maailma suhtes.

Kuid samas on ka neid, kes ei usu imedesse. Põhjuseid selleks võib olla mitmeid. Mõned inimesed lähtuvad ratsionaalsest maailmavaatest ning ootavad tõendusmaterjali või teaduslikke selgitusi enne, kui nad midagi usuvad. Teised võivad olla kogenud pettumust, kui nende elus pole juhtunud midagi, mida nad võiksid pidada imeks.

Sageli on uskumused imedesse seotud ka isiklike kogemuste ja taustaga. Kultuur, usk, kasvatus ja isiklikud veendumused mõjutavad meie arusaama imedest. Samuti võib skeptilisus tuleneda kahtlustest või hirmudest, mis tekivad võimalike pettumuste või pettuste kartusest.

Hetkel on käimas järjekordne Struktuursete konstellatsioonide moodul. Tahaksin jagada teiega ühte isiklikku kogemust, mis avardas minu arusaama imedest. Tegime moodulil harjutuse, mis aitas avastada, milline on minu kontakt Ime esindajaga ja mis uskumused ja takistused on minu ja Ime esindaja vahel. Tulemus oli üllatav, sest see tõi esile palju uskumusi ja seoseid varasemate kogemustega.

Läbi selle tuli nähtavale minu uskumus, et ime taga on keegi ja see ei juhtu ilma põhjuseta. Ma arvasin, et mina ise olen see, kes imesid teeb või siis keegi teine või hoopis surnud lähedased. Keegi peab ju olema!
Peale kõikvõimalike uskumuste, hinnangute ja kogemuste eemaldamist sain aru, et ime võib tegelikult olla midagi, mis lihtsalt juhtub, ilma sügavama tausta või seletuseta. See oli väga vabastav tunne.

Imed ei pruugi alati olla seotud mineviku kogemustega või meie uskumustega. Need võivad olla osa elust. Seega, olgem avatud märkama imesid meie ümber ja uskugem nende olemasolusse!
Tänan südamest kui jagad ka oma kogemust seoses imedega või tuleb sinul mõni taipamine uskumuste kohta, mis takistab sul siiralt uskuda imedesse.

Elu on täis imesid


Lisa kommentaar

Email again: