Kommenteeri

Mina ja Human Design

Nüüd ma täitsa imestan, kuidas ma varem sellest midagi kuulnud ei ole. Kui Elenat (Human Designe (HD) õpetaja) nägin meie konstellatsiooni koolis, siis oma karakteriga jäi ta kohe silma ja pakkus huvi. Ja siis sattus minu juurde üks klient, kes HD-ist nii vaimustunult rääkis ja nüüd ma saan aru, miks ma olen kergelt mõjutatav igasugu ideedest. Nii ma siis hakkasin ise ka süvenema. Seda ma juba enda puhul tean, et kui ma midagi pähe võtan, siis lähen lõpuni välja ja mõneks ajaks täiesti kaon sellesse maailma.

Nüüd olen ma olnud väga lühikest aega väga põhjalikult Human Designe koolitustega hõivatud. Muidugi ei tee ma seda kõike ainult enda pärast. Koheselt oli mul ekraanil terve pere ja lähemate sõprade kaardid ees analüüsimiseks. Lisaks veel sain teraapiates juba aru, et ma ei saa eeldada kõikide inimeste puhul sama, mida ja kuidas ise olen teinud või teeksin. Inimesed ongi erinevad ja mis ühele on väga soositud, see teist võib üldse lõhkuda. See on ikka nii põnev, kuidas HD seletab lahti inimtüübid ja igast asjast tuleb oma taipamine.

 

Põhiline on see, et ei ole üks omadus halb või teine hea. Halb on siis, kui me mõnda oma omadust endast üritame maha suruda või siis vastupidi, et mida meil ei ole, siis selle osas tunneme survet, nagu see peaks meil olema. Näiteks minus ei ole tugevat ja püsivat tahtejõudu ja samas mul emotsioonid lainetavad ja otsustangi palju emotsiooni pealt. Mõnes teises on asjad teisiti. Nüüd tagantjärgi mõne kliendi puhul küll mõtlen, et oleks ma HD-st enne teadnud, siis oleksin paremini tema olemuse ära tabanud ja saanud efektiivsemalt tegeleda nende teemadega, mida tema lapsepõlv on temas maha surunud või kuidas tema lähedased on teda mõjutanud.

 

Nii rahustav on faktiliselt teada, et minus on mingi omadus, emotsioonid või intuitsioon või surve teha asju kiiresti ja kohe, ja see on okei ja selle asemel, et seda endas varjata, ma võin seda hoopis enda kasuks ära kasutada. Või siis mis ei ole minu, siis ma ei suudagi endas seda püsivalt tekitada ja võidu joosta nendega, kellel see on. Või siis miks mind tõmbab teatud inimeste poole, kuidas nad mulle mõjuvad ja kuidas mina mõjun neile. Vahest ongi nii, et koos moodustub tervik, sest meis endas ei ole kunagi kõike, ja isegi see ei ole hea ega halb, kui kellegagi moodustub tervik ja kõik saab justkui täidetud.

 

Nüüd ma mõistan, miks ema on mulle alati öelnud, et sa teed ikka seda mida sina tahad ja miks ma vaimustun väga kergelt erinevatest ideedest, miks mulle ei valmista raskust millegi alustamine ja ära tegemine, miks mina mõistan teiste mõtteid paremini kui teine ise ja palju muud. Ning veel rahustavam on teada, et ma ei pea end teistega võrdlema ja tõestama kellelegi midagi ja see, et minus seda tugevat tahtejõudu ei ole, siis see lõhubki mind kui ma üritan kellegagi sammu pidada, kellel on kas tugev tahtejõud või püsivus. Minul käivad need asjad teisiti ja mõne teise arust võib-olla lihtsaminigi.

 

Me kõik oleme erinevad, me kõik toimetame siin ilmas erinevalt, me otsustame asju erinevalt ja me teeme asju erinevalt. Oma terapeudi töös on see ka nii hea uus teadmine. Kas ja kui palju ma HD-d tulevikus hakkan oma töösse rakendama, seda näitab aeg. Hetkel olen ma vaimustunud ja õpin end ja teisi tundma mingist teistmoodi uuest vaatenurgast.

 

6/2 profiiliga Emotsionaalne Manifestor

Mari Pukk - terapeut ja konstellöör - Mari Pukk Therapy

Lisa kommentaar

Email again: