Kommenteeri

Mina kui ...

Mina kui...

... mingi ala spetsialist, töötaja, ülemus, mingi ala professionaal, harrastaja..... See nimekiri võiks jätkuda. Me identifitseerime end ja paneme endale erinevaid silte ja anname erinevaid rolle. Enamasti on see kõik väline või seotud välisega. 

Mina kui terapeut. Mina kui fotograaf. Mina kui sportlane. Ja nii mina kui meie kõik oleme palju muudgi. Ema, abikaasa, tütar, õpilane, õpetaja ja mida iganes veel.

Aga mis on selle kõige all? Kui ära võtta kõik need tiitlid, oskused, rollid. Mis jääb järgi? Kas on see tühjus või hoopis kõiksus?

Üks väga lihtne harjutus. Istu rahulikult kuskil vaikuses ja sule silmad. Küsi endalt: ”Kes ma olen?”. Ja mis iganes vastus tuleb, siis ütle: “Jah, ma olen” ja tõsta see kõrvale ning küsi uuesti: „Kes ma olen?“. Mis iganes vastus ilmub, siis ütle taas: „Jah“, ning tõsta eemale. Aina uuesti ja uuesti. Ja kõik, mis ilmub, siis tõsta kõrvale. Tõsta kõrvale, nagu sa ei oleks seda kõike, kuni ei tule enam ühtegi vastust. Siis tunne, mida sa tunned ja vaatle seda tunnet ja iseennast? Kuhu sa jõudsid? Mida sa märkad?

Lisa kommentaar

Email again: