Kommenteeri

Konstelaltsioonis esindamas käimine

Julgustan kõiki konstellatsiooni töötubades käima ja esindama.
Konstellöörina ei ole ma vahepeal kuigi palju töötubades esindamas käinud. Olen käinud vaid siis, kui olen oma isikliku tööd läinud tegema. Ma mäletan küll, kust tekkis mul kunagi tõrge käia esindamas. Tol ajal oli minu elu väga kiire ja lihtsalt ei olnud aega. Teisalt minu kogemused kunagistest harjutusgruppidest, mida kunagi õpingute ajal sai korraldatud. Eks ikka selleks, et harjutada konstellöörina töötamist. Iga amet ju vajab harjutamist. Keegi ei ole koheselt võimekas ja eks need võimed ja klientidega tehtavate tööde sügavused tulevad ka aja ja kogemustega. Sealt ka see väike aspekt, miks erinevate konstellööride juures avanevad teemad eri tasanditel ja sügavustes. Mina siinkohal ei oska hinnata iseennast, aga seda näen küll, et aina enam tuleb töödes nähtavale sügavamaid traumasid.

Aga see selleks, soovisin jagada kogemusi hoopis esindajana, mitte konstellööri või kliendina.

Võtsin nüüd kohe selle aja ja eesmärgi enda jaoks, et käin töötubades esindamas. See on nii huvitav, mis minuga on toimunud. Sain kohe omal nahal taas läbi kogeda selle tunde, kuidas teiste tööd ja teemad puudutavad ka mind ennast.

Mis veel on huvitav ja mida jagas ka üks mõni sõbranna, et teiste töödes on justkui lihtsam tunda tundeid ja olla selles kogemuses otsast lõpuni. Esindad ju kellegi teise töös ja kedagi teist ja koged teise inimese tundeid otsast lõpuni, traumeerivast kogemusest tervendava kogemuseni. Hiljem alles jõuab kohale see taipamine, et oot-oot, minu enda elus on ka sarnane aspekt ja ma ei olegi seda enne märganud või sellele sellisest küljest lähenenud. Iseenda töös olles tuleb ikka lihtsamini oma mõistus ja oma kaitsed vahele. Ja nii ongi, et lisaks sellele, kui aitame kellelgi teisel tervendada enda traumasid, siis tervendame ka oma teemasid või siis vähemalt toome need enda jaoks nähtavale.

Julgustan kõiki osalema esindajatena. Ka neid, kes ise on konstellöörid või õpivad seda ametit. Hea konstellöör on see, kes on endaga piisavalt tööd teinud ja esindustes olles näeb kõige paremini ka enda varjatud teemasid ja pimekohti. Loomulikult kliendid ka näitavad neid meile, aga elutervem on kohtuda oma teemaga ikka mujal, mitte kliendiga töös olles.

Olen niipalju positiivset tagasisidet saanud konstellatsiooni meetodi osas nii individuaalsetest seanssidest kui ka grupitöödest. Seega olge julgemad tulema kogema nii klientidena enda tööd tehes kui ka esindajatena või kasvõi esmakordselt tulles lihtsalt vaatlejana konstellatsiooni töötubadesse.

Kohtumiseni konstellatsiooniväljal!

Lisa kommentaar

Email again: