Kommenteeri

Uskumuste muutmine ja konstellatsiooni meetod: muuda oma maailma!

Tere, armsad sõbrad! Täna tahaksin teiega jagada mõtteid uskumuste muutmise ja konstellatsiooni meetodi kohta ning kuidas need võivad meid aidata isiklikus kasvus ja heaolus.
Tabasin end mõttelt, et palju räägitakse uskumuste muutmisest, kuid hiljuti tekkis mulle üks huvitav mõte, et see on üks asi, mida konstellatsiooniteraapias ka rakendatakse. Seal keskendutaksegi alateadvuse piltide, dünaamikate ja mustrite muutmisele. Ehkki ma ei ole uskumuste muutmist oma õpingutes eraldiseisvana käsitlenud, siis saan aru, et konstellatsiooni protsess võib tegelikult sellele viidata.

Kui ma ise kogen takistusi oma elus, siis kasutan sageli transpersonaalse ja süsteemse mõtlemise põhimõtteid.

Ma küsin endalt tihti:
Mis saab siis, kui ma saavutan soovitu?
Millist kasu ma sellest saan, kui seda ei saavuta?
või
Kellele teisele see kasulik on, kui ma oma eesmärki ei saavuta?

Näiteks kui tunnen hirmu midagi ette võtta, siis kes sellest kasu saab? Mina, sest ma ei tahagi liiga suurt vastutust ja kohustust või keegi teine saab kasu ja saavutab ise edu. Võib-olla see kõlab natuke tobedalt, kuid tegelikult on see varjatud teisene kasu alati olemas. Haiguse puhul võib kasu olla näiteks võimalus puhkuseks või midagi sarnast.
Lisaks küsin endalt, kes veel minu suguvõsas on sarnaselt hirmu tundnud või kes on juba soovitud tulemuseni jõudnud ning kes pole seda veel saavutanud. Kui keegi on eesmärgini jõudnud, siis mis on juhtunud? Võib-olla on edule järgnenud midagi kohutavalt.

Konstellatsiooni meetodiga avaneb sageli võimalus avastada tunnetuslikult, mis on varjatud hirmud ja põhjused ning kellele me oleme lojaalsed. Näiteks kui meie esivanematel on olnud õnnetu suhe või äris ei ole neil olnud edu, võib meie alateadlik lojaalsus olla ka endale sellist edu ja õnne mitte lubada. Konstellatsioonis saame anda sellele inimesele või olukorrale koha, teda või seda tunnistada ning eraldada ennast sellest seosest.

Need on vaid mõned mõtted, mida ma soovisin teiega jagada. Konstellatsiooni meetod võib olla võimsad tööriistad ka uskumuste muutmisel.

Lisa kommentaar

Email again: